Buck(Bak)přes horskou službu do útulku

5. května 2008 v 21:14 | Kiki |  Psí příběhy
To jsem já. Narodil jsem se na horský službě. Jsem buck (a ty to čti bak) A jsem malý roztomilý bernardýn. Od maminky mě však přendali k tátovi. Táta byl v jiné horské službě a učil mě vše, co se má bernardýnek naučit. Kolikrát jsme již od lidiček zasypaných lavinou slyšeli ,, Jé podívejte, ten pes zvládne ovládat toho mrňouse a ještě nás vytáhnout!" Nebo ,, Jé hele, pes a štěně, skvělý párek, hele pes, nech to štěně mě vytáhnout." a nebo neslyšíme nic, a to tehdy když je vše hrozné a lavina dokázala zasypat i zmrznout lidi. A jako každý jiný, i já vyrostl. Byl jsem krásný, milý, veliky pes, ale neposlouchal jsem. Lavina mohla kohokoliv zasypat ale já jen prošel kolem zasypaných lidí s úsměvem na tváři, že to vypadalo, že mně to evidentně baví čučet na lavinou přikrýté lidi; Každý pes, každý člověk a každé zvíře bylo a je dospělé. Já už jsem ze štěněčího věku vyrostl i když to tak nevypadá. Tahám po domě sud z pivem jakoby to byla hračka. Občas si dovolím jen olíznout kapku a padám k zemi. Jen omámeně štěknu a přiškrceně zakňučím. I PES SE KDYKOLIV MŮŽE OPÍT. No, a tak se mě vždy zastane paní když si náhodou trochu loknu. Jednou ale dostala málem infarkt i ona. Šli jsme zachránit lidi a já zlomyslně štěkl a před jeho očima se napil. Paní se začala omlouvat, ale pán nevnímal. Škytl jsem si. I kruci, když já mu vypil všechno pivo. To se stalo ještě 5x a ještě 1x navrh. Potom se paní naštvala. Odnesla mně do auta a ...
Hele jak ty stromy běží. Jdeme na procházku? Hele, pusť mně za nima, já je proženu!
Už jsem někde, kde jsem nebyl ani nepamatuji.ZVĚROLÉKAŘ TFUJ JSEM U ZVĚROLÉKAŘE! ZVĚROLÉKAŘ A JEHO ORDINACE JE OPRAVDU TO NEJHORŠÍ CO MNE MŮŽE POTKAT! A slyšel jsem paní ,,To zvíře neuvěřitelně zlobí!" Stáhl jsem uši. Nemyslíš mně ... že ne? Teď mně pan doktor vyzvedne na stůl a nastaví si injekci kterou pak nade mnou drží v ruce. Přibližuje se ke mně. Paní odešla a doktor mně chce píchnout; Najednou zavřu oči. Né, jen čekám na nejhorší.
Nic necítím, jen hebkost a měkkost . Já.. ŽIJU! Nezabil, neutratil mne! Naložil mne do auta a jede se mnou zřejmě do útulku!
Hej, do útulku nechci! Už tam ale jsem Nééé To néé ! NESMÍŠ MNĚ OPUSTIT, PÁNÍČKU! NÉÉ!
Nevím jestli se tento příběh stal ZDALEKA však ještě NENÍ konec!
Bylo mi to na nic! Panička( bývalá) si myslela že mně doktor utratil. Seděla u stolu z pánem a hrála karty. Pán najednou vykřikl. ,, Co jsi to udělala? Buck je mrtvý? To si nemněla udělat! Nemáš ráda zvířata a jdeš je utratit kvůli hloupostem! Víš co se říká? Čím víc znám lidi, tím víc miluji svého psa. KOLIK LIDÍ ZNÁŠ TY?? A podívej se na tátu Bucka! Vždyť se trápí jak pes! Na život se synem si zvykl!!! Buck nemohl a nemůže umřít! Je to můj nejlepší přítel a Artíčkův synáček. (Ano, Art je můj táta) Jdu ho hledat nebo koupit nového pejska! Jinak to asi nepůjde!" A dobrodružství začalo.
Páníček cestoval dnem i nocí, sněhem i deštěm, nejvíce zimním či nejteplejším dnem ruce mněl chvíli horké, chvíli studené, ale nevracel se ani za několik týdnů. Přes noc byl u spousty lidí, přespával až jednou: ,,Dobrý den, pustíte mne prosím dovnitř?"
,,Ne!" ,,Prosím! Hledám svého pejska! " Dořekl větu páníček. ,,Ne! Psa můžete hledat kdekoliv, spát můžete kdekoliv, ale u mne v bytě neuděláte ani minikrůček!"
Pán tedy odešel. Ruce mněl promrzlé na kost, začínala pravá veliká, zima.
Najednou se svalil do sněhu. Prý. Mezitím jdeme z tetami v útulku na procházku.
Jdeme pár KM.od útulku Najednou cítím známý pach. Začnu se na vodítku škrtit. Teta na mně křikne: ,,Co blázníš! nech toho!" Jaký nech toho! Neškrť mně!Pusť mně! Prosím! Najednou vidím něco na zemi. Člověk! A pán ke všemu! Jdu k němu.
,,Bucku, prosím vyřiď paničce zprávu že... Bucku! Bucku! ŽIJEŠ! Bucku! Zachráním tě pejsku můj zlatý!" Teta mněla ovšem námitky. ,,Jak se jmenujete?" ,,Co vás to zajímá! Adam Vodka" Teta zabručela něco jako: jsi pyšný na své jméno; vodku nemusíš kupovat! A začala opět šveholit.,,Marta Vodková je tvoje žena!?" ,,A- a- ano." Zašeptal pán. ,,Nedám ti psa! Přišel zvěrolékař a řekl že tvoje žena chtěla Bucka zabít!" Zařvala žena. Pán málem ohluchl. ,,Zlato, Bucku, budeme moc, moc plakat že tě nebudeme mít u sebe. A Artíček bude z nás nejsmutnější..." Dořekl pán a opravdu se rozbrečel. No, no! Nebreč, neplač. Páne,hele, olízneme se a budem štastní. No tak! Nastavuji mu hlavu. Olízni mně! No tak, já svůj úkol splnil!
Pán sebou najednou flákne do sněhu. ,,Není tu něco v pořádku. Páne! Páníčku! Pomóc teto! Haló!" Zoufale pánovi olizuji tvář. Olizuji a olizuji. ,,To nejde! Co řekne paní! Bude smutná! Budou plakat! Páne!"
Nebudí se. Teta v tu chvíli řekne: ,,Omdlel nebo to jen hraje! Uvidíme.... Dobrá Bucku, běž za pánem a domů." Pán se nebudí. Ale stale více a více modrá.
,,Musím ho zavést k vám domů" ...............................
DOMA:
Haló páne, probuď se! Paní mu měří teplotu. ,,40. Přesně čtyřicet!"
Čt- yři- cet ?! To- lik?! Néé TO NÉ-É!!!
Po pár hodinách- dnech- týdnech se pán pomalu hýbe a mluví. ,,Bucku, hop! No co je postýlka Bucku hop!" Starý dobrý pán. Dostanu se do útulku? Nebo nedostanu? To je na páníčcích! Počkat někdo zvoní. Pošťák! A nese dopis!
,,Milý Bucku, jak se máš? Já docela dobře a tvůj přítel Raf taky. Musím ti ale říci jednu věc. Martin - nejlepší přítel všech psů se nedopatřeníčkem ZTRATIL.
Všichni byli smutní, a ty by si byl taky. Co paní ? Rozmyslila si to? Jestli tě nechce, ať tě vrátí sem. Raf tě oplakal, když viděl že tu nejsi.
Posílám ti tvoji oblíbenou hračku, co si žvýkal v útulku! Ahoj Bucku, pozdravuj pána paní sebe a Arta.
Tvůj útulek(na několik kilometrů daleko) A teta Martina Šertadsová.
Mám pozdravovat tátu? Tatí! .....
Já :
Jsem roztomilý ale dospělý bernardýn ale mám stále velmi dětskou duši.
Milý pejsky má snad rád každý ne?
Tatí! Mám tě pozdravovat! A- tatí, proč nejsi v práci? ,,Víš malej, Mám právo na psí důchod. Je mi 5 let. Mám sice pracovat pořád, ale volno si zasloužím. Ty to můžeš vzít za mne. Jo, a mám pro tebe překvápko. Budeš starší bratr. Napadlo mne, Koho? Případně čeho, to mne už táta vedl ven a povídal si se mnou. Hele, malej, mně se po tobě tak stýskalo, že jsem každý večer ve stejnou hodinu ronil velký psí slzy. Mně, se po tobě tak stýskalo, že jsem každý den brečel 3x . To už jsme byli na místě. ,,Běž první malej!" řekl táta a já šel.
Šli jsme do obýváku. Z chodby do ložnice, a do obýváku. Táta si se mnou opět povídal cestou, ale nestálo to za to, protože jsme byli hned v obývacím pokoji. Hele tati, co to je? ,,Malej, hloupej,to jsi byl i ty!" Já? A tohle? Já byl hezčí! ,,Nebyl malej, všechna štenata jsou krásná." Štenata? ty malí hnědý a bílí potvůr... ,,Opovaž se to říci. TOBĚ SNAD VADÍ ŽE SE NARODILA ŠTENATA?"
Jo. Teď nebude chvíle klidu. ,,Bucku.." Juchů! To je poprvé co mi táta řekl jménem.
a tím končí můj příběh. Táta se naučil mi říkat jménem a v rodině máme další přírustky. Dál psát nemůžu, musím jít mamce pomáhat ty čerty položit do postele, podrbat na bříšku a potom teprve vždy usnou. Ahoj,
Váš Buck!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mandelinka mandelinka | Web | 9. května 2008 v 21:45 | Reagovat

Ahoj na mem blogu je bleskovka tak jestlu budes chtit tak ji muzes vyplnit nebo se jen tak kouknout na blog a treba napsat nejaky komentik...tak papa a sry za reklamu

2 Ashley Tisdale Ashley Tisdale | Web | 25. července 2008 v 9:22 | Reagovat

# # SEXY TEST

# # #

# # #

# # # Vezmi si papír a napiš pod sebe čísla od 1-10.

# # # Potom odpověz na otázky:

# # #

# # #

# # # 1.Máš světlé nebo tmavé vlasy?

# # #

# # #

# # # 2. Pokud bys měl/a mít rande kde by to bylo na večeři nebo na párty?

# # #

# # #

# # #

# # # 3. Jaká je tvoje oblíbená barva pokud by sis musel/a vybrat z:

# # # -růžové,žluté,světle modré nebo zelené?

# # #

# # #

# # #

# # # 4. Napiš svoje oblíbené hobby pokud by sis musel/a vybrat z:

# # #

# # # -lyžování,surfování nebo skejtu?

# # #

# # #

# # #

# # # 5. Kdyby jsi mohl/a jít do obchodu jaký by to byl:

# # # -příslušenství k moři nebo příslušenství na hory?

# # #

# # #

# # # 6. Jaký je tvoje oblíbené město z:

# # #

# # # -Prahy,Brna nebo Plzně?

# # #

# # #

# # # 7. Jsi radši na teplém místě třeba na pláži nebo spíš na místě kde

# # # je zima?

# # #

# # #

# # # 8. Ve kterém měsíci si se narodil/a?

# # #

# # #

# # # 9.Co bys radši dělal/a ve volném dni:

# # # -relxoval/a sam/a doma nebo byla s přáteli?

# # #

# # #

# # #

# # # 10. Napiš jednoho člověka # opačného pohlaví!

# # # --------------------------------------------------------------------

# # # --------------------------------------------------------------------

# # # ----------------------

# # # !!!!!!Přej si něco!!!!!!

# # #

# # #

# # # Výsledky:

# # # 1. světlá = roztomilý/á

# # # tmavá = sexy

# # #

# # #

# # # 2.večeře = romantický/á

# # # párty = komediant/ka,rád/a středem pozornosti

# # #

# # #

# # # 3.růžová = okouzlující

# # # zelená = smyslný/á

# # # žlutá = hlučný

# # # světle modrá = klidný/á

# # #

# # #

# # # 4.surfování = aktivní

# # # lyžování = neúnavný/á

# # # skej t= dobrodružný/á

# # #

# # #

# # # 5.příslušenství k moři = sexy

# # # příslušenství na hory = srandista/ka

# # #

# # #

# # # 6.Praha = rád/a poznáváš nové lidi

# # # Brno = jsi zamilovaný/á až po uši

# # # Plzeň = miluješ zábavu a adrenalin

# # #

# # #

# # # 7.horko = miluješ slunce

# # # zima = originální ve všem

# # #

# # #

# # # 8.Leden = oblíbená/ý

# # # Únor = úžasný/á ve škole ale ke šprtu má daleko díky své odvázané

# # # povaze

# # # Březen = hlučný/á

# # # Duben = srandista/ka

# # # Květen = relaxuje hodně často

# # # Červen = šťastný/á

# # # Červenec = užívá si

# # # Srpen = je s ní/m sranda

# # # Září = tichý/á

# # # Říjen = nesobecký/á

# # # Listopad = všichni s ní/m vycházejí

# # # Prosinec = vřelý,vítající nové lidi a proto jsou oblíbení

# # #

# # #

# # # 9.doma = nudný,uzavřený do sebe, unavený

# # #

# # # s přáteli = praštěný/á, střelený/á

# # #

# # #

# # # 10.Tohohle člověka miluješ až na konec světa a udělal/a bys pro ni/

# # # jeho cokoliv jen abys byl/a šťastná

# # # --------------------------------------------------------------------

# # # --------------------------------------------------------------------

# # # ----------------------

# # #

# # # Pokud toto pošleš:

# # #

# # #

# # #

# # # 0 lidem- tvoje přání se nikdy nesplní ( tedy pokud toto nepošleš )

# # # 1-5 lidí- tvoje přání se splní za 6 měsíců

# # # 6-10lidí- tvoje přání se splní za 2 dny

# # # 11+ kdykoli budeš chtít aby se splnilo,třeba hned za tu minutu

# # #

# # # !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TAK POSÍLEJ

3 loveska♥ loveska♥ | Web | 22. srpna 2008 v 13:58 | Reagovat

nejde to přečíst

4 Majitelka blogu Majitelka blogu | 28. srpna 2008 v 21:21 | Reagovat

Tak víš co?lovesko:je to těžké ti teď vysvětlit princip,ale divej,:na začátku příběhu,kde chceš začít číst,no když tu šipku dáš jako vedle písmenka nebo na písmenkou textu,třak se ti tam ukáže taková čárka navrchu,a tá čárka jede trochu dolů,.ne jede ale je dolů,a pak je další čárka!No a pak zmáčkni levé tlačítko na myši a jeď po celém textu,tím že budeš postupně posunovat myš!No doufám že jsi mě trochu pochopila,víš ono je to těžké ti to vysvětlit tím, že ti to napíšu!

5 Elvika Elvika | Web | 4. března 2009 v 13:49 | Reagovat

Takže.... Hezky si přečti tento komentář... Jako, docela mě to naštvalo, nevím proč bez zdroje kopíruješ můj text, a proč za autora vydáváš KIKI?????  Jako to jsem napsala já!!! Jestlimáš jedinou připomínku, tak mi jí napiš na blog.... Jo, máš tam dalšího Lennyho, zkopčit si ho můžeš, ale se zdrojem, ju?

6 Katka01 Katka01 | 6. září 2011 v 15:24 | Reagovat

Hra ti zabere 3 minuty, budeš nadšen! Moje přání se splnilo po 10 minutách, tvoje snad taky?? To se uvidí, ale určitě nepodváděj!

Hra má veselý výsledek, nečti dopředu, ale pěkně po pořádku. Netrvá to ani 3 minuty. Zkusit to stojí za to, ne? Nejprve si vezmi papír a tužku. Až budeš hledat jména, vezmi lidi, které znáš a jednej podle svého instinktu! Postupuj vždy jen po jednom řádku, jinak tu hru zničíš!!

O.K., tak tedy...:

1. Nejprve napiš pod sebe řadu čísel od 1 do 11

2. Potom k číslu 1 a 2 napiš oblíbené číslo

3. Vedle 3 a 7 napiš jména dvou osob druhého pohlaví

4. Nedívej se na konec, jinak to vyjde špatně!!

5. Napiš nějaké jméno (přátelé nebo rodina) vedle čísel 4, 5 a 6

6. Napiš čtyři názvy písní k číslům 8, 9, 10 a 11

7. A nakonec si něco přej! (To nikam nepiš - to musíš udržet.. Nejlépe v hlavě...)

Zde je řešení hry:

A: Musíš o téhle hře vyprávět tolika lidem, kolik máš napsáno na místě č. 2!

B: Osoba na místě 3 je ta, kterou miluješ

C: Osobu na sedmém místě máš rád, ale nikdy s ní nebudeš moci být...

D: Osobu na místě 4 máš nejraději

E: Osoba na místě 5 tě velmi dobře zná

F: Číslo 6 přináší štěstí

G: Písnička na místě 8 má souvislost s osobou na místě 3

H: Titul na 9. místě je píseň pro osobu č. 7

I: Píseň na místě 10 je ta, která nejvíce vypovídá o tvém charakteru

J: A na 11. místě je píseň, která vyjadřuje tvůj životní pocit

K: Pošli tuhle hru 10 lidem do 1 hodiny. Když to uděláš, splní se ti tvé přání - když ne, stane se opak!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama